Jakie gry integracyjne na imprezy firmowe i nie tylko podczas rozgrywki na Magnum Arenie
Rozgrywki integracyjne na Magnum Arenie odbywają się dość często. Często też firmy wracają i organizują kolejne imprezy, spotkania czy po prostu rozgrywki. Wspólne spotkania, wspólna zabawa i rywalizacja w ramach gier, które wymagają współpracy i interakcji między zawodnikami – to właśnie buduje dobrego ducha zespołu. Poniżej przedstawione zostanie kilka elementów, które wykorzystujemy podczas organizacji zespołowych gier integracyjnych podczas rozgrywek dla firm i nie tylko.
Obiekt Magnum Arena, czyli najlepsze imprezy firmowe gry integracyjne
Myślę, że wiele się nie pomylę, jeśli napiszę że najlepsze rozgrywki zespołowe, gdzie można przyjechać z firmą jest w Gdańsku, na Magnum Arenie. To punkt numer jeden w Trójmieście i nie tylko, bo klienci, czy firmy przyjeżdżają z całego kraju a nawet i zza granicy.
Ale dlaczego tak jest? Ano jest kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim obiekt, arena, gdzie odbywają się wspomniane gry integracyjne. Czyli olbrzymia, zabytkowa hala z 1910 roku podzielona na dwie części, jakby dwie mapy z możliwością ich połączenia w jedno duże pole gry. Pełne zaplecze sprzętowe i socjalne w tym:
- dwie szatnie, gdzie wydawane są mundury, rękawice i maski. Na miejscu też szafki na rzeczy osobiste
- toalety, prysznice, umywalki
- taras widokowy dla obserwatorów i kibiców
- zbrojownia z karabinkami w trzech wariantach
- serwis, pralnia sprzętu na miejscu
- sale imprezowe, aby po grze zamówić pizzę lub wypić schłodzone napoje
Magnum Arena - obiekt stworzony z myślą o rozgrywkach zespołowych w ramach firmowych gier integracyjnych
Scenariusze na gry integracyjne
Scenariusze przygotowane stricte pod zespołową rywalizację w ramach spotkania integracyjnego czy firmowego na Magnum Arenie:
- Jeńcy/Więźniowie – gramy na obu polach gry. Startujemy z jednej ze stron i na gwizdek zaczynamy się strzelać. Osoba trafiona w miejscu trafienia liczy z uniesioną ręką do 10. Później może wrócić do punktu startu i grać dalej. W czasie liczenia przeciwnik może podejść i zabrać osobę liczącą do więzienia. Jeśli uda się doprowadzić tę osobę, to stanowi punkt. Wygra drużyna, która będzie miała więcej schwytanych jeńców
- elementem integrującym jest konieczność wzajemnego osłaniania się. Jeśli ktoś z mojej drużyny zostaje trafiony, to powinienem mu pomóc i pilnować aby nikt go nie zabrał
- kolejnym elementem budującym więzi jest planowanie rozgrywki, wspólnej ucieczki, odbijania swoich czy kontrolowania przebiegu i sytuacji
- Napad na bank – gramy jednym z pól gry. Jedna drużyna napada na bank, druga natomiast musi to uniemożliwić lub chociaż przeszkodzić w jak największym stopniu. Podczas pierwszej rundy napadający na bank mają 15 sekund na zebranie jak najwięszkej ilości złota bez udziału przeciwnika. Później już druga drużyna wkracza do akcji co może skutecznie uniemożliwić akcję.
- zespół musi ustalić plan działania. Wyznaczyć role. Wykazać się przebiegłością i sprytem. Gra nie jest trudna, ale jeśli chaotycznie wpadniemy aby tylko zebrać jak najwięcej złota to po prostu skończy się czas, złoto zostanie porozsypywane i nic z tego nie wyjdzie. Więc kto co i jak?
- Counter Strike – jedna z drużyn musi podłożyć bombę w jednym z dwóch miejsc i utrzymać jej działanie do czasu wybuchu. Druga drużyna musi albo zabrać bombę przed podłożeniem, albo ją rozbroić, albo nie dopuścić do podłożenia w określonym czasie.
- Więc kto podkłada bombę? Kto gdzie będzie pilnował